Polskie panele
fotowoltaiczne

Polskie panele fotowoltaiczne

Decydując się na instalację fotowoltaiczną warto zwrócić uwagę na pochodzenie producenta modułów PV, które są podstawą całego systemu. Dlaczego? Szybka obsługa techniczna po stronie polskiego producenta i wymiana modułów bez konieczności ich transportu do Chin celem weryfikacji usterek, wpływa na ciągłość pracy instalacji a tym samym szybszy zwrot z inwestycji. Polskie panele fotowoltaiczne gwarantują większą pewność sprawnego użytkowania systemu PV, który ma pracować co najmniej dwadzieścia pięć lat.

Dlaczego warto wybrać polskie panele fotowoltaiczne?


Panele fotowoltaiczne polskie czy produkowane poza granicami kraju? Wybierając polskie panele fotowoltaiczne mamy przede wszystkim pewność łatwego kontaktu z producentem. W przypadku jakichkolwiek pytań, potrzeby otrzymania certyfikatu gwarancyjnego, wglądu w certyfikaty wytrzymałościowe czy atesty – wystarczy połączyć się z obsługą klienta znajdującą się w kraju.

W przypadku polskiego producenta modułów fotowoltaicznych, jakim jest Bruk-Bet Fotowoltaika, każdy panel jest kilkakrotnie testowany na etapie produkcji. Polska spółka przeprowadza aż trzykrotnie test elektroluminescencyjny na różnych etapach procesu, co ma na celu sprawdzenie jakości każdego ogniwa, wchodzącego w skład modułu między innymi pod kątem mikropęknięć. Inwestor może otrzymać dokumentację w postaci zdjęć z EL testera, które prezentują jakość struktury krzemowej. Na linii produkcyjnej oprócz testów elektroluminescencyjnych jest ponad 20 punktów kontroli jakości, na których odbywa się rygorystyczna selekcja surowców oraz wyprodukowanych modułów.

Często można spotkać się z pytaniem czy istnieją polskie ogniwa fotowoltaiczne. W tym momencie na terenie kraju nie działa żadna fabryka produkująca ogniwa fotowoltaiczne. Są one sprowadzane do Polski oraz całej Europy. Od producenta paneli fotowoltaicznych zależy jednak wybór ogniw pod kątem jakości i wytrzymałości. Bruk-Bet Fotowoltaika sprawdza każde ogniwo przed przystąpieniem do produkcji, ale również na etapie końcowym wybierając wyłącznie komponenty o najwyższej klasie czystości krzemu.

Potwierdzeniem wysokich standardów marki Bruk-Bet Fotowoltaika są certyfikaty produktowe niezależnych jednostek badawczych. Polski producent w swojej ofercie posiada wyłącznie moduły odporne na ekstremalne obciążenia statyczne i dynamiczne (siłę wiatru).

Gwarancja na polskie panele fotowoltaiczne


Gwarancje fotowoltaiczne to bardzo ważny czynnik, który trzeba brać pod uwagę przy wyborze urządzeń do naszej instalacji PV.

Jeżeli chodzi o panele fotowoltaiczne 25 lat gwarancji, a nawet 30 lat, to standard w przypadku polskiego producenta Bruk-Bet Fotowoltaika. Taka gwarancja na fotowoltaikę daje nam pewność utrzymania po 25 lub 30 latach mocy na poziomie nie mniejszym niż 83% parametru wejściowego. Dzięki temu wiemy, że inwestycja w instalację fotowoltaiczną nie tylko się zwróci po kilku latach, ale też będzie przynosić coraz większe oszczędności przez kilkadziesiąt lat.

Nie bez znaczenia jest też moment rozpoczęcia obowiązywania gwarancji. W przypadku Bruk-Bet Fotowoltaika start gwarancji liczony jest od daty podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego, wystawianego przez instalatora po zakończeniu montażu. Dzięki tak skonstruowanym zapisom, klienci posiadający moduły Bruk-Bet Fotowoltaika, nie mają skróconej gwarancji o czas transportu czy magazynowania, co jest częstym przypadkiem w momencie kiedy rozpoczęcie biegu gwarancji wiąże się z datą produkcji modułów poza Europą lub ich sprzedażą do pierwszego dystrybutora.

Świadoma inwestycja w produkty i usługi krajowych producentów


Promocja polskich paneli fotowoltaicznych, jak i usług oferowanych przez krajowych dostawców, ma istotne znaczenie dla stabilizacji finansowej i bezpieczeństwa gospodarczego naszego kraju. Stąd jako polski producent zainicjowaliśmy akcję #WłączPolskiePV, której celem jest zachęcanie do WŁĄCZenia energii elektrycznej z instalacji PV, opartych na rozwiązaniach polskich producentów oraz propagowanie postaw ekologicznych i zagadnień związanych z odnawialnymi źródłami energii.

Zobacz również

Podsumowanie września
Podsumowanie września Jesteście gotowi na podsumowanie września? Jako największy polski producent modułów fotowoltaicznych nieustannie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, biorąc udział w licznych wydarzeniach i prelekcjach. Po okresie wakacyjnym ze zdwojoną siłą angażowaliśmy się w różnego rodzaju eventy we wrześniu. Każdy z nich był wyjątkowy i miał niepowtarzalny charakter! Dzięki naszym partnerom mogliśmy zaprezentować naszą…
Więcej Podsumowanie września