Moduły PV na budynku
Politechniki w Koszalinie

Politechnika w Koszalinie – moduły PV Bruk-Bet Fotowoltaika


14 maja br. zakończono instalację modułów fotowoltaicznych na elewacji budynku „A” kampusu Politechniki Koszalińskiej. Inwestycję zrealizowano w ramach zadania „Zwiększenie efektywności energetycznej budynków A, B Politechniki Koszalińskiej przy ul. Kwiatkowskiego 6 w Koszalinie”.

Zgodnie z wytycznymi inwestora, na elewacji budynku Politechniki Koszalińskiej zamontowano mikroinstalację o mocy 39,76 kWp, która składa się ze 142 modułów monokrystalicznych BRUK-BET Fotowoltaika BEM 280 Prestige Black wraz z dwoma inwerterami Solar Edge. Dodatkowo, energia z modułów PV odprowadzana jest poprzez 71 optymalizatorów o mocy 600W.

Optymalizatory instalacji fotowoltaicznej


Optymalizatory mają na celu zwiększenie wydajności całej instalacji fotowoltaicznej poprzez ciągły monitoring każdej z par ogniw indywidualnie oraz dostosowanie warunków pracy ogniw do pracy punktu MPP (punkt mocy maksymalnej – red.) inwerterów. W przypadku zacienienia jednego z paneli PV, spadek jego mocy nie powoduje pogorszenia sprawności pozostałych paneli. Kolejną zaletą optymalizatorów jest dodatkowe zabezpieczenie w przypadku pożaru, poprzez obniżenie napięcia na bezprądowym stringu do napięcia bezpiecznego w warunkach zwiększonego zagrożenia, czyli poniżej 60V DC. Po wyłączeniu zasilania AC, na instalacji fotowoltaicznej będzie panowało napięcie nie większe niż 35V DC.

Panele fotowoltaiczne zamontowano na konstrukcji stalowo-aluminiowej dedykowanej do elewacji. Składa się ona z profili, szyn nośnych, klem oraz uchwytów mocujących system do podłoża.

Za montaż imponującej instalacji fotowoltaicznej odpowiadała firma SunTrans z Przeworska.

Zobacz również

Podsumowanie września
Podsumowanie września Jesteście gotowi na podsumowanie września? Jako największy polski producent modułów fotowoltaicznych nieustannie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, biorąc udział w licznych wydarzeniach i prelekcjach. Po okresie wakacyjnym ze zdwojoną siłą angażowaliśmy się w różnego rodzaju eventy we wrześniu. Każdy z nich był wyjątkowy i miał niepowtarzalny charakter! Dzięki naszym partnerom mogliśmy zaprezentować naszą…
Więcej Podsumowanie września