Moduły BIPV
– fotowoltaika zintegrowana

Zobacz jak zastąpić materiały budowlane fotowoltaiką. Fotowoltaika zintegrowana. Dachówka fotowoltaiczna.

Ultracienkie moduły BIPV – budownictwo fotowoltaiczne


Kwestia estetyki nie zawsze idzie w parze z praktycznością, jednakże w przypadku modułów fotowoltaicznych możliwe jest pogodzenie tych, często sprzecznych, aspektów użytkowych produktu. Moduły typu BIPV są doskonałym przykładem łączenia ciekawych rozwiązań estetycznych z praktycznym zastosowaniem urządzenia elektrycznego. Mając na uwadze coraz prężniej rozwijający się trend budownictwa fotowoltaicznego – łączenia aktywnych powierzchni z budynkami, firma BRUK-BET Fotowoltaika postanowiła wprowadzić do swojej oferty ultra-cienkie moduły BIPV tworzącej system fotowoltaiki zintegrowanej z budynkiem.

Moduły BIPV to :


  1. innowacyje rozwiązanie – perfekcyjna i wydajna instalacja,
  2. idealny design budynku oraz nowoczesna technologia,
  3. doskonałe właściwości wytrzymałościowe instalacji PV,
  4. nieograniczone możliwości montażu – standardowej wielkości 60-ogniwowy panel to niewiele ponad 11 kg,
  5. dużo większy uzysk z instalacji fotowoltaicznej,
  6. lekki i prosty montaż modułów,
  7. możliwość wkomponowania niemal w każdy rodzaj pokrycia dachowego,

Moduł BIPV – szkło solarne


BRUK-BET Fotowoltaika, praktycznie od samego początku działalności, posiadał w swojej ofercie moduły BIPV typu glass-glass. Jednakże ze względu na specyfikę technologii, były one ciężkie, co ograniczało możliwości montażowe takiego panelu. By wyeliminować tą niedogodność i stworzyć fotowoltaikę zintegrowaną postanowiliśmy zaprojektować moduł fotowoltaiczny z bardzo cienkiego i jednocześnie niezwykle wytrzymałego szkła solarnego.

Moduły BIPV – szkło chemicznie hartowane o grubości 1.1mm


W nowym module z serii Nivo Extreme, zastosowano szkło chemicznie hartowane o grubości zaledwie 1.1mm! Czyli całkowita grubość modułu fotowoltaicznego wykonanego w technice glass-glass, to nieco ponad 3mm. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji, tak cienkie szkło jest niezwykle wytrzymałe na odkształcenia i gwałtowne przeciążenia, przy czym jednocześnie zachowuje doskonałe właściwości transmitacyjne.

Dachówka fotowoltaiczna – moduły fotowoltaiczne serii Nivo Extreme


fotowoltaika zintegrowana moduly bipv
fotowoltaika zintegrowana moduly bipv

„Oprócz doskonałych właściwości wytrzymałościowych, moduł fotowoltaiczny z serii Extreme Nivo jest bardzo lekki. Standardowej wielkości, 60-ogniwowy panel z ultracienkiego szkła waży nieco ponad 11 kg, więc w tym przypadku, istnieje niemal nieograniczona liczba możliwych sposobów montażu.

Fotowoltaika zintegrowana z budynkiem


Takie moduły można zamontować na ażurowych, lekkich konstrukcjach zintegrowanych z budynkiem”, powiedział Przemysław Kozłowski, regionalny dyrektor sprzedaży BRUK-BET Fotowoltaika.

Moduły z serii Nivo Extreme produkowane są przez BRUK-BET Fotowoltaika na indywidualne zamówienie. Przedsiębiorstwo z Tarnowa może wyprodukować ultracienkie moduły z ogniwami polikrystalicznymi oraz monokrystalicznymi, także z ogniwami typu PERC.

Zobacz również

Podsumowanie września
Podsumowanie września Jesteście gotowi na podsumowanie września? Jako największy polski producent modułów fotowoltaicznych nieustannie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, biorąc udział w licznych wydarzeniach i prelekcjach. Po okresie wakacyjnym ze zdwojoną siłą angażowaliśmy się w różnego rodzaju eventy we wrześniu. Każdy z nich był wyjątkowy i miał niepowtarzalny charakter! Dzięki naszym partnerom mogliśmy zaprezentować naszą…
Więcej Podsumowanie września