Certyfikowane Szkolenia
Fotowoltaiczne
w Bruk Bet Fotowoltaika.

Szkolenia fotowoltaiczne dają ogromne pole możliwości dla osób z różnych branż. W związku z tym chcemy przybliżyć państwu temat szkoleń fotowoltaicznych.

Certyfikowane Szkolenia fotowoltaiczne


Wychodząc naprzeciw potrzebom prężnie rozwijającego się rynku fotowoltaiki w Polsce oraz dostrzegając problemy nowo powstałych firm instalatorskich, podjęliśmy inicjatywę organizowania szkoleń dla Instalatorów PV i osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z fotowoltaiką.

Zostań Instalatorem PV z Bruk-Bet Fotowoltaika


Jako firma, która posiada 35-letnim doświadczenie w branży budowlanej, od ponad ośmiu lat inwestująca w nowoczesne technologie związane z rynkiem energetyki odnawialnej, chcemy dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami. Na uwadze mamy przede wszystkim dobro naszych Klientów. Dbamy także o to, by otrzymywali jedynie wysokiej jakości moduły fotowoltaiczne i usługi.

bruk bet szkolenia fotowoltaiczne
szkolenia fotowoltaiczne

Doświadczeni prelegenci na szkoleniu fotowoltaicznym


W dniach 4-5 lipca 2019 roku w siedzibie Bruk-Bet Fotowoltaika w Tarnowie i w sali konferencyjnej klubu Termalica Bruk-Bet Nieciecza odbyło się nasze pierwsze, Certyfikowane Szkolenie Fotowoltaiczne. Jego tytuł brzmiał: „Teoria i praktyka”. Otrzymaliśmy bardzo wiele zgłoszeń. W efekcie gościliśmy ponad 25-osobową grupę instalatorów z całej Polski. W gronie prelegentów znaleźli się eksperci z naszego zespołu:

  • Dyrektor Produkcji Paweł Banuch, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Albin Okoń,
  • Kierownik ds. jakości i rozwoju produktu Marcin Milczewski,
  • Kierownik ds. Technicznych Bruk-Bet PV Rafał Księżopolski.

Zaprosiliśmy również zewnętrznego eksperta inż. Macieja Juźwika z Politechniki Warszawskiej, który poprowadził nasz Panel Ekspercki o tematyce „Projekt instalacji, montaż falowników, dobór zabezpieczeń”.

Wiedza ekspercka


Pierwszy dzień szkoleń fotowoltaicznych, w całości poświęcony był teorii. Na początku wykładów, przedstawiliśmy uczestnikom perspektywy rozwoju rynku fotowoltaicznego w Polsce. Podjęliśmy także tematykę jakości, gwarancji (zobacz co daje karta gwarancyjna) oraz certyfikatów modułów fotowoltaicznych. Na naszym szkoleniu fotowoltaicznym przedstawiliśmy również podstawowe informacje dotyczące znajomości elementów instalacji PV i jej działania.

W drugiej części szkoleń omówiono dokładnie zasady opracowywania koncepcji i projektów instalacji PV, techniki dobrego montażu oraz dobór odpowiednich zabezpieczeń. Uczestnicy wykazali duże zainteresowanie tematyką montażu instalacji. Przez cały okres szkoleń zadawano nam konkretne pytania, na które z chęcią odpowiadaliśmy.

Teoretyczną część szkolenia fotowoltaicznego, zakończyliśmy wizytą na hali produkcyjnej w Tarnowie. To największa fabryka modułów PV w Polsce. Instalatorzy mogli zobaczyć, jak powstają panele fotowoltaiczne i na jakim etapie wytwarzania poddane zostają odpowiednim testom. W godzinach wieczornych w sali bankietowej w hotelu Tarnovia odbyła się uroczysta kolacja dla uczestników szkolenia fotowoltaicznego, prelegentów i organizatorów.

Szkolenie SITPNiG z zakresu montażu, obsługi, konserwacji i remontów instalacji P


W drugim dniu szkoleń fotowoltaicznych, uczestnicy wzięli udział w intensywnym kursie „Uprawnienia kwalifikacyjne Grupy 1 E i D” prowadzonego przez pana Piotra Pankowicza, reprezentującego instytucję szkoleniową SITPNiG. Wszyscy zyskali możliwość przystąpienia do egzaminu i uzyskania świadectw kwalifikacyjnych grupy 1 kat. E i D.

Rozbudowana część praktyczna naszego szkolenia fotowoltaicznego


Dużą część naszych szkoleń fotowoltaicznych, stanowiły zajęcia praktyczne z zakresu montażu instalacji PV. Uczestnicy mieli okazję pracować w trzech grupach na stanowisku z makietą instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na fragmencie dachu oraz na stanowiskach z Rozdzielnicą PV – strona AC oraz z Rozdzielnicą PV – strona DC. Bez wątpienia część praktyczna naszego szkolenia fotowoltaicznego, cieszyła się największym zainteresowaniem.

Certyfikat Bruk-Bet Fotowoltaika – szkolenia fotowoltaiczne


Na zakończenie wykładów i zajęć praktycznych, które odbyły się w ramach szkolenia fotowoltaicznego, każdy z uczestników dostał certyfikat. Certyfikat fotowoltaiczny stanowi potwierdzenie nie tylko uczestnictwa w szkoleniu. Potwierdza on też, że uczestnik zdobył wiedzę niezbędną do profesjonalnego zajmowania się szeroko rozumianymi systemami fotowoltaicznymi.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym szkoleniu fotowoltaicznym – zarówno uczestnikom, jak i prowadzącym – za intensywnie i owocnie spędzony czas. Zapraszamy serdecznie na nasze kolejne Certyfikowane Szkolenia Fotowoltaiczne, które odbędą się w dniach 22-23 sierpnia.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z ostatnich szkoleń fotowoltaicznych.

Zobacz również

Podsumowanie września
Podsumowanie września Jesteście gotowi na podsumowanie września? Jako największy polski producent modułów fotowoltaicznych nieustannie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, biorąc udział w licznych wydarzeniach i prelekcjach. Po okresie wakacyjnym ze zdwojoną siłą angażowaliśmy się w różnego rodzaju eventy we wrześniu. Każdy z nich był wyjątkowy i miał niepowtarzalny charakter! Dzięki naszym partnerom mogliśmy zaprezentować naszą…
Więcej Podsumowanie września