BRUK-BET Fotowoltaika
na III Branżowym Forum
Fotowoltaicznym

BFF 2018 to spotkanie uczestników rynku efektywności energetycznej: branży HVAC, PV, izolacji i systemów zwiększających efektywność energetyczną budynków. Wydarzeniu towarzyszyć będą konsultacje z przedstawicielami poszczególnych branż. Elementem forum będzie spotkanie branży fotowoltaicznej, reprezentowanej przez SBF Polska PV.

O czym będziemy rozmawiać?


Przegląd technologii oraz wyzwania dla branży to ważne tematy do dyskusji podczas kwietniowego III Branżowego Forum Fotowoltaicznego 2018 w Poznaniu. Podczas tego wydarzenia poruszone zostaną tematy programów parasolowych i wiarygodności dostawców urządzeń. Omówione zostaną perspektywy rozwoju rynku. Specjaliści przeanalizują spadek cen instalacji PV i pochylą się nad tym, jak wpłynął on na ekonomikę systemów fotowoltaicznych. Fotowoltaiczne rozmowy będą dotyczyć też inteligentnych instalacji, czyli technologii SMART w fotowoltaice. Odnośnie wiarygodności dostawców urządzeń – przedstawione zostaną normy jakości i bezpieczeństwa, jakie obowiązują konstrukcje fotowoltaiczne.

Przedmiotem rozmów będzie również monitoring instalacji oraz bezpieczeństwo jej pracy i użytkowania. W obliczu transformacji energetycznej nie może zabraknąć również tematów związanych z instalacjami hybrydowymi, czyli połączeniem instalacji fotowoltaicznych z urządzeniami grzewczymi!

III Branżowe Forum Fotowoltaiczne 2018 odbędzie się 25 kwietnia 2018 podczas targów GreenPower w Poznaniu. Forum objęte jest patronatem Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV. Jednym z partnerów wydarzenia jest BRUK-BET Fotowoltaika.

Program


10:45 Rozpoczęcie

 • Energetyczny Talk Show – rynek fotowoltaiki w Polsce – podsumowanie 2017 i prognozy na kolejne lata, zmiana kryteriów przyłaczenia – na czym stoi rynek, programy grantowe a programy parasolowe, serwis fabryczny i jego znaczenie – prowadzą Grzegorz Burek redaktor naczelny GLOBENERGIA, Bogdan Szymański prezes SBF POLSKA PV
 • Podsumowanie rynku fotowoltaiki w Polsce
 • Normy jakości i bezpieczeństwa dla konstrukcji PV
 • Prawidłowy dobór modułów i falowników w instalacji fotowoltaicznej
 • Technologia smart w fotowoltaice – zalety i ograniczenia poszczególnych rozwiązań
 • Praktyczne aspekty wykorzystania litowo-jonowych magazynów energii
 • Bezpieczna eksploatacja modułu PV – znaczenie jakości i doboru urządzeń
 • Dobór modułów PV na farmę fotowoltaiczną – jakie przyjąć kryteria poza ceną?
 • Zdalna diagnostyka generatora PV” z wykorzystaniem analizy charakterystyki I-V
 • Współpraca pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną
 • Systemy grzewcze z fotowoltaiką w praktyce
 • Zmiany w kartach aktualizacji IRiESD okiem producenta

14:30 Zakończenie

Zobacz również

Podsumowanie września
Podsumowanie września Jesteście gotowi na podsumowanie września? Jako największy polski producent modułów fotowoltaicznych nieustannie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, biorąc udział w licznych wydarzeniach i prelekcjach. Po okresie wakacyjnym ze zdwojoną siłą angażowaliśmy się w różnego rodzaju eventy we wrześniu. Każdy z nich był wyjątkowy i miał niepowtarzalny charakter! Dzięki naszym partnerom mogliśmy zaprezentować naszą…
Więcej Podsumowanie września