Bruk-Bet dla przyszłych
mieszkańców ekomiast

Bruk-Bet Fotowoltaika dla przyszłych projektantów ekomiast

Bruk-Bet Fotowoltaika i Uniwersytet Łódzki dla przyszłych projektantów EKOMIAST


Budowa ogniw, typy modułów czy obliczenia w systemach fotowoltaicznych – to tylko niektóre zagadnienia, jakie zostały poruszone podczas zajęć dla Uniwersytetu Łódzkiego. Swoją wiedzą podzielił się Albin Okoń – Regionalny Dyrektor Sprzedaży Bruk-Bet Fotowoltaika, który od ośmiu lat działa w branży odnawialnych źródeł energii. Zajęcia realizowane były w ramach ćwiczeń powadzonych przez Katedrę UNESCO Ekohydrologii i Ekologii Stosowanej Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

Bruk-Bet Fotowoltaika, polski producent modułów fotowoltaicznych, stawia sobie za jeden z priorytetów wspieranie wartościowych inicjatyw związanych ze zrównoważonym rozwojem miast. W tego typu działania wpisuje się także inicjatywa współpracy z osobami, które – jako absolwenci kierunku Ekomiasta – mają mieć znaczny wpływ na przyszły stan środowiska przez odpowiedzialne zarządzanie procesami rozwoju. Spotkanie odbyło się w formie online, podczas których studenci w sposób praktyczny mogli zapoznać się z tematem i zweryfikować zdobytą wiedzę i doświadczenie. Uczestnikami spotkania byli studenci III roku nowego kierunku Ekomiasto prowadzonego przez dwa wydziały Uniwersytetu Łódzkiego: Wydział Biologii i Ochrony Środowiska oraz Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny. Podczas zajęć omówiono między innymi zagadnienia techniczne związane z budową instalacji fotowoltaicznych, ale także przedstawiono sposoby obliczania rocznej produkcji energii czy stopy zwrotu.

Zobacz również

Podsumowanie września
Podsumowanie września Jesteście gotowi na podsumowanie września? Jako największy polski producent modułów fotowoltaicznych nieustannie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, biorąc udział w licznych wydarzeniach i prelekcjach. Po okresie wakacyjnym ze zdwojoną siłą angażowaliśmy się w różnego rodzaju eventy we wrześniu. Każdy z nich był wyjątkowy i miał niepowtarzalny charakter! Dzięki naszym partnerom mogliśmy zaprezentować naszą…
Więcej Podsumowanie września