Certyfikowane Szkolenia Fotowoltaiczne w Bruk Bet Fotowoltaika.

Szkolenia fotowoltaiczne dają ogromne pole możliwości dla osób z różnych branż. W związku z tym chcemy przybliżyć państwu temat szkoleń fotowoltaicznych.

Certyfikowane Szkolenia fotowoltaiczne

Wychodząc naprzeciw potrzebom prężnie rozwijającego się rynku fotowoltaiki w Polsce oraz dostrzegając problemy nowo powstałych firm instalatorskich, podjęliśmy inicjatywę organizowania szkoleń dla Instalatorów PV i osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z fotowoltaiką.

Zostań Instalatorem PV z Bruk-Bet Fotowoltaika

 

Jako firma, która posiada  35-letnim doświadczenie w branży budowlanej, od ponad ośmiu lat inwestująca w nowoczesne technologie związane z rynkiem energetyki odnawialnej, chcemy dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami. Na uwadze mamy przede wszystkim dobro naszych Klientów. Dbamy także o to,  by otrzymywali jedynie wysokiej jakości moduły fotowoltaiczne i usługi.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Zostań Instalatorem PV z Bruk-Bet Fotowoltaika
  • Doświadczeni prelegenci na szkoleniu fotowoltaicznym
  • Wiedza ekspercka
  • Szkolenie SITPNiG z zakresu montażu, obsługi, konserwacji i remontów instalacji PV
  • Rozbudowana część praktyczna naszego szkolenia fotowoltaicznego
  • Certyfikat Bruk-Bet Fotowoltaika – szkolenia fotowoltaiczne

 

szkolenia fotowoltaiczne

szkolenia fotowoltaiczne

Doświadczeni prelegenci na szkoleniu fotowoltaicznym

W dniach 4-5 lipca 2019 roku w siedzibie Bruk-Bet Fotowoltaika w Tarnowie i  w sali konferencyjnej klubu Termalica Bruk-Bet Nieciecza odbyło się nasze pierwsze, Certyfikowane Szkolenie Fotowoltaiczne.  Jego tytuł brzmiał: „Teoria i praktyka”. Otrzymaliśmy bardzo wiele zgłoszeń. W efekcie gościliśmy ponad 25-osobową grupę instalatorów z całej Polski. W gronie prelegentów znaleźli się eksperci z naszego zespołu:

  • Dyrektor Produkcji Paweł Banuch, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Albin Okoń,
  • Kierownik ds. jakości i rozwoju produktu Marcin Milczewski,
  • Kierownik ds. Technicznych Bruk-Bet PV Rafał Księżopolski.

Zaprosiliśmy również zewnętrznego eksperta inż. Macieja Juźwika z Politechniki Warszawskiej, który poprowadził nasz Panel Ekspercki o tematyce „Projekt instalacji, montaż falowników, dobór zabezpieczeń”.

 

Wiedza ekspercka

Pierwszy dzień szkoleń fotowoltaicznych, w całości poświęcony był teorii. Na początku wykładów, przedstawiliśmy uczestnikom perspektywy rozwoju rynku fotowoltaicznego w Polsce. Podjęliśmy także tematykę jakości, gwarancji (zobacz co daje karta gwarancyjna) oraz certyfikatów modułów fotowoltaicznych. Na naszym szkoleniu fotowoltaicznym przedstawiliśmy również podstawowe informacje dotyczące znajomości elementów instalacji PV i jej działania.

W drugiej części szkoleń omówiono dokładnie zasady opracowywania koncepcji i projektów instalacji PV, techniki dobrego montażu oraz dobór odpowiednich zabezpieczeń. Uczestnicy wykazali duże zainteresowanie tematyką montażu instalacji. Przez cały okres szkoleń zadawano nam konkretne pytania, na które z chęcią odpowiadaliśmy.

Teoretyczną część szkolenia fotowoltaicznego, zakończyliśmy wizytą na hali produkcyjnej w Tarnowie. To największa fabryka modułów PV w Polsce. Instalatorzy mogli zobaczyć, jak powstają panele fotowoltaiczne i na jakim etapie wytwarzania poddane zostają odpowiednim testom. W godzinach wieczornych w sali bankietowej w hotelu Tarnovia odbyła się uroczysta kolacja dla uczestników szkolenia fotowoltaicznego, prelegentów i organizatorów.

 

Szkolenie SITPNiG z zakresu montażu, obsługi, konserwacji i remontów instalacji P

W drugim dniu szkoleń fotowoltaicznych, uczestnicy wzięli udział w intensywnym kursie „Uprawnienia kwalifikacyjne Grupy 1 E i D” prowadzonego przez pana Piotra Pankowicza, reprezentującego instytucję szkoleniową SITPNiG. Wszyscy zyskali możliwość przystąpienia do egzaminu i uzyskania świadectw kwalifikacyjnych grupy 1 kat. E i D.

 

Rozbudowana część praktyczna naszego szkolenia fotowoltaicznego

Dużą część naszych szkoleń fotowoltaicznych, stanowiły zajęcia praktyczne z zakresu montażu instalacji PV. Uczestnicy mieli okazję pracować w trzech grupach na stanowisku z makietą instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na fragmencie dachu oraz na stanowiskach z Rozdzielnicą PV – strona AC oraz z Rozdzielnicą PV – strona DC. Bez wątpienia część praktyczna naszego szkolenia fotowoltaicznego, cieszyła się największym zainteresowaniem.

 

Certyfikat Bruk-Bet Fotowoltaika – szkolenia fotowoltaiczne

Na zakończenie wykładów i zajęć praktycznych, które odbyły się w ramach szkolenia fotowoltaicznego, każdy z uczestników dostał certyfikat. Certyfikat fotowoltaiczny stanowi potwierdzenie nie tylko uczestnictwa w szkoleniu. Potwierdza on też, że uczestnik zdobył wiedzę niezbędną do profesjonalnego zajmowania się szeroko rozumianymi systemami fotowoltaicznymi. 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym szkoleniu fotowoltaicznym – zarówno uczestnikom, jak  i prowadzącym – za intensywnie i owocnie spędzony czas. Zapraszamy serdecznie na nasze kolejne Certyfikowane Szkolenia Fotowoltaiczne, które odbędą się w dniach 22-23 sierpnia.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z ostatnich szkoleń fotowoltaicznych.

Zobacz podobne:


Porady techniczne, Ciekawostki, News

Jak dbać o panele fotowoltaiczne zimą

więcej
Ciekawostki, Rozwój branży, News

Recenzja – moduły PV Perfect Edge marki Bruk-Bet Fotowoltaika

Na internetowym portalu branżowym poświęconym odnawialnym źródłom energii – Globenergia pojawiła się recenzja naszych modułów fotowoltaicznych z serii Perfect Edge. Ich dokładną…

więcej
News

Prezydent Andrzej Duda pod wrażeniem osiągnięć polskiej spółki BRUK-BET

Prezydent Andrzej Duda pod wrażeniem osiągnięć polskiej spółki BRUK-BET   – To jest ten kierunek, który bardzo bym chciał, żeby w całym naszym kraju był realizowany…

więcej